СВІТ ПРОФЕСІЙ
виховний захід з елементами виховної діяльності
Мета: поглибити уявлення учнів про різні професії, про необхідність та важливість кожної з них; розширити знання дітей про професії їх значення серед інших професій, вплив їх на життя і розвиток людини, поширити словниковий запас учнів; прищеплювати бажання більше дізнатися про розмаїття професій; розвивати креативне мислення, допитливість, фантазію, винахідливість; формувати соціальну компетентність; виховувати повагу до людей праці, працелюбність.
Обладнання: творчі роботи дітей, картки, ребуси, загадки,проектор.
Хід заходу:
І. Організаційний момент.
Учитель. Доброго дня, вам любі діти та шановні гості. Давайте привітаємо наших гостей.
- Ми з вами за цей рік познайомилися з великою кількістю професій, провели декілька цікавих екскурсій на підприємства, виконували цікаві завдання пов’язані з різними професіями. Ви складали розповіді про професії своїх батьків, малювали ким хочете стати. Зараз ми подивимось які професії у ваших мріях зустрічаються найчастіше. Слайди №1. «Я виросту»
- Світ професій можна порівняти з величезним містом, у якому живуть видатні художники, учені, письменники. Серед них є непомітні, буденні, але чи не найголовніші — лікар, учитель, друкар, будівельник, шофер.
- Кожна людина, виростаючи, обирає собі певну професію, справу до душі. Кожен обирає свій шлях.
- Багато дітей люблять працювати. Вони допомагають удома дорослим, намагаються уже зараз підготувати себе до майбутньої професії. А їх тисячі, кожна з них потрібна і по-своєму цікава.
- Сьогодні ми з вами підведемо підсумки нашої роботи. Ви матимете змогу продемонструвати свої:
- знання;
- уміння;
- навички;
- ерудицію;
- кмітливість.
ІІ. Основна частина.
1. Мозковий штурм . «Які професії ви знаєте?»
Учитель.Які професії ви знаєте? Діти називають професії ( малюнки кріпляться на магнітній дошці).
2. Складання асоціативного куща .
Учитель. Деякі з названих вами професій закріплені на магнітній дошці. А у вас на партах лежать частини пазла, переверніть пазл і подивіться для людини якої професії підходять намальовані там інструменти.
У кого інструменти для…
Професії
Лікаря
Кухаря
Співачки
Пожежника
Будівельника
Художника
Учителя
' Продавця
3. Розгадування ребусів та загадок.
Учитель.А тепер спробуйте розгадати назви професій зашифровані в ребусах і загадках:
а) Слайди №2 «Ребуси».(столяр, вчений, ведуча, моряк, сторож, рибалка, садівник.)
б) Слайди №3 «Загадки».(листоноша, міліціонер, пілот, продавець, актор, кондитер, диригент, тренер)
1) Хто розносить нам листи,
Телеграми і газети?
Ой, важка у нього ноша!
Діти, хто він?.. (Листоноша).
2)С паличка в нього в руках чарівна.
За мить сто машин зупиняє вона!
Ось паличку він в гору підняв
-Одразу "Москвич" як укопаний став.(Міліціонер)
3) Машиною шофер керує,
А будівельник дім будує,
Літак людині підкоряється.
Як ця людина називається? (Пілот)
4)Одяг шиють нам кравці,
У справі цій вони митці!
Вбрання необхідне дорослим, малечі...
А хто продає його, діти, до речі? (Продавець)
5)Сьогодні король він, а завтра —вояк,
Хто він такий — не збагнути ніяк.
На сцені він і сумує й всміхається,
Як же робота його називається? (Актор)
6)Випікає для малечі
Різні дуже смачні речі:
Печиво, торти і здобу.
Як зовуть таку особу? (Кондитер)
7)Впевнено оркестр звучить —
Зал зачарований мовчить.
Прекрасна музика хвилює.
А хто оркестром тим керує? (Диригент)
8)Хто навчає футболістів,
Фігуристів і штангістів,
І від турнірів українських
Веде до ігор Олімпійських? (Тренер)
ІІІ. Захист професій.
Учитель.Коли, протягом року, ми з вами знайомилися з різними професіями, ви поділилися на групи, щоб провести власне дослідження деяких професій дізнатися про їх значення і з’ясувати яка з професій найважливіша.
- Давайте вислухаємо представників першої групи.(Хлібороби)
1-й учень У пору літню, в час осінній,
Навесні — в гарячий час
— Косять, жнуть вони і сіють,
Орють лан у котрий раз! (Хлібороби)
2-й учень Розповідь про професію хлібороба.
3-й учень Вірш О.Орач «КИМ БУТИ?»
Той хоче стати космонавтом,
Той капітаном хоче буть...
Я теж подумав: ким же стати,
Яку в житті обрати путь?
Звичайно, лікарем би добре...
Або артистом — слава й честь!..
Чи прикордонником хоробрим
— Наказ: «Назад — ні кроку!» — Єсть!
А можна б інженером стати,
Учителем — дітей учить,
Складним наукам научати
І головної науки — жить.
Професій безліч є цікавих,
Ате свою обрати як —
Щоб добре діло й добра слава?
1 я собі міркую так:
Потрібно лікувать хвороби
Й водити в космос кораблі,
Та я ж із роду хліборобів,
Весь родовід мій — од землі.
Мій дід водив найперший трактор,
Мій батько — знатний комбайнер,
Ми робим хліб,
А хліб — це правда,
Завжди — віддавна і тепер.
Степ перейти — життя прожити.
То не такі прості слова.
Життя утворено від жита,
Бо хліб усьому голова.
1.Гра: «ДЕ І ЯК БЕРЕТЬСЯ ХЛІБ?»
Учитель. Пропонуємо вам завдання, щоб з’ясувати, чи справді ви добре познайомилися з професією хлібороба.
(З'ясувати правильну послідовність малюнків.)
2. Гра «Білий хліб росте у чорній землі».
Учитель.А поки делегація хліборобів працює, я пропоную вам пограти.
Скажіть, ви знаєте як приходить хліб до нашого столу?
Тоді ви легко відгадаєте, що це таке?
Із чорного-зелене (сходи пшениці).
Із зеленого-золоте (колос пшениці).
Із золотого-біле (борошно).
Із білого-рум'яне (хліб).
3. Гра «Назвіть вироби з борошна».(бублики,тістечка, булочки, пиріжки,
печиво, круасани, вафлі, сухарики,торти, пряник, слойка, батон.)
4. Делегація показує складену послідовність.
Учитель, Молодці ви впорались із завданням.
- Запрошуємо наступну делегацію. (Кухарі)
1-й учень
Хто на кухні хазяйнує?
Хто каструлями керує
І з ножем працює вправно?
Хто смачні готує страви,
Пиріжки пече рум'яні,
Варить борщ смачний, духмяний,—
Не відтягнеш і за вуха?
Хто цей майстер? Звісно, (кухар).
2-й учень Розповідь про професію кухаря.
Учитель. Перевіримо вашу кмітливість. Кожний кухар має знати і вміти готувати велику кількість страв.
1. Назвіть страви, які готують з картоплі.
2. Як ви думаєте, навіщо кухарю потрібно гарно вивчати математику, різні мови, історію, географію, займатися фізкультурою?
3. Яйце вариться 15 хвилин. Скільки потрібно часу, щоб зварити два яйця?
4. Самовар закипає за 30 хвилин. Кип'ятити в ньому воду почали о 6 годині вечора. коли можна запрошувати гостей до столу?
5. Гра «Чутливий ніс». Ведучий повинен заздалегідь підготувати кілька предметів, рослин і продуктів, що мають певний аромат.(цибуля, часник, огірок, ковбаса, морква, хліб, м’ята, петрушка, малина, лимон, картопля).
Учитель. Зараз перевіримо чи гарні з вас вийдуть кухарі. Щоб смачна вийшла страва, у кухаря повинен бути дуже чутливий ніс. Гравцям зав'язують очі, дають нюхати.
- Запрошуємо наступну делегацію. (Лікарі)
1- й учень
Хто в лікарні по палаті
Ходить в білому халаті?
Хто людей з біди рятує,
Хто хвороби всі лікує?
Хто призначить процедури,
І таблетки, і мікстури,
Щоб здоровим буть до віку?
Це, звичайно, мудрий (лікар).
2- й учень Розповідь про професію лікаря.
3- й учень Вірш С. Михалкова «Прививка».
— На прививку! Первый класс!
— Вы слыхали? Это нас!..
— Я прививки не боюсь:
Если надо — уколюсь!
Ну, подумаешь, укол!
Укололи и — пошел...
Это только трус боится
На укол идти к врачу.
Лично я при виде шприца
Улыбаюсь и шучу.
Я вхожу один из первых
В медицинский кабинет.
У меня стальные нервы
Или вовсе нервов нет!
Если только кто бы знал бы,
Что билеты на футбол
Я охотно променял бы
На добавочный укол!..
— На прививку! Первый класс!
— Вы слыхали? Это нас!..
— Почему я встал у стенки?
У меня... дрожат коленки...
1.Гра «Хто лікує?» Слайди №3
Учитель. Як називається лікар…
- який спостерігає за розвитком дитини у садку і школі - дитячий лікар — педіатр.
- що лікує дорослих - терапевт.
- який робить операції дорослим і дітям – хірург.
- який допомагає позбавитись наслідків травмування – травматолог.
- який лікує очі, повертає людям зір – окуліст.
- який лікує хвороби вуха, горла і носа - лор.
- який лікує зуби – стоматолог.
- який допомагає людям зберегти чи відновити їхню зовнішність - косметолог.
- який у невідкладних випадках виїжджає на допомогу хворим - лікар швидкої допомоги.
- який лікує тварин, адже вони теж хворіють і відчувають біль, - ветеринар.
Учитель, Молодці!
- Запрошуємо наступну делегацію. (Учителі)
1- й ученьЄ в тебе справжній, вірний друг,
Про це не забувай!
Він розповість про все навкруг —
Про море, горе, ліс і луг —
Що хочеш запитай!
Як вперше він зайшов у клас —
«Суворий!» — думав ти.
А скільки він зумів для вас
Душевних сил знайти!
2-й учень Хороших виростив людей
Він за багато літ.
Від нього із шкільних дверей
Пішли в широкий світ
Поет, учений,горновий,
Артист і льотчик бойовий...
Він наш надійний друг.(Учитель)
3- й учень Розповідь про професію вчителя.
Учитель. А чи знаєте ви, що вчителі повинні багато чого вміти і знати. Зараз перевіримо, чи гарні з вас вийдуть вчителі. Я задам вам декілька питань, а ви поміркуйте і дайте правильну відповідь.
1. На столі лежало 4 яблука. Одне з них розрізали навпіл. Скільки яблук на столі? (4)
2. У чотирьох братів по одній сестрі. Скільки всього дітей в сім'ї? (5)
3. Повторіть скоромовку.
Їла Марина малину.
4.Гра «Склади прислів’я».
Учитель. Вам пропонується довести, що ви справді багато знаєте як справжні вчителі. (Стрілкою вказати кінець прислів’я.)
1. Який майстер, нема плода.
2. Мало хотіти, а людина—в труді.
3. Сумний день до вечора, а лінощі марнують.
4. Золото пізнається в огні, така й робота.
5. Праця чоловіка годує, коли робити нічого.
6. Без труда слід навчитися і вміти.
7. Щоб рибу їсти, запорука успіху.
8. Наполегливість — а раз відріж.
9. Майстер а людину — праця.
10. Сім разів відміряй, треба у воду лізти.
11.Землю прикрашає сонце, той не їсть.
12.Хто не працює, на всі руки.
5.Гра «Додай словечко»
Учитель. А поки команда працює ми з вами теж пограємо. Закінчіть, будь ласка прислів’я.
■ Праця чоловіка годує,... (а лінь марнує).
■ Бджола мала,.І. (ай та працює).
■ Діло майстра... (величає).
■ Де господар добре робить... (там і поле добре родить ).
■ Не одежа красить людину,... (а добрі справи).
■ На дерево дивись, як родить... (а на людину — як робить).
■ Терпіння і труд... (все перетруть).
■ Сім раз відміряй,... (а раз відріж).
■ Зробив діло — ... (гуляй сміло).
Учитель. Наші вчителі вже впорались із завданням? Прочитайте, що у вас вийшло.
Молодці!
- На зміну делегації вчителів виходить остання делегація. (Кравці)
1- й учень
Хто одежу щиє всім,—
І дорослим, і малим,
Дружить з голкою й тканиною,
Строчить швейною машиною?
Хто на спеку й день холодний
Робить людям одяг модний?
Нескладна оця задачка,
Бо майстриню звати швачка.
2- й учень Є правило кравецьке просте:
Сім раз відмір, а раз відріж!
І щоб костюм пошить по зросту,
Потрібно мірку знять раніш...
Той одяг вийде, як картинка:
Весь по тобі — рукав і спинка.
Тож на примірці, так годиться
— Стій рівно і не смій крутиться!
3- й учень Розповідь про професію.
4- й учень Вірш О. Григорьева «Я – ПОРТНИХА»
Я хочу быть известной артисткой
Или, может быть, фигуристкой,
Чтоб к ногам моим сыпались розы,
Чтобы мне задавали вопросы,
Чтоб снимали в кино и по телеку,
Чтобы я прилетела в Америку!
Кем я буду — пока не решила,
Но для мамы я кофточку сшила.
И сказала мама мне тихо:
— Из тебя бы вышла портниха...
— Я — портниха? Ну вот это ново!
— Я пою как сама Пугачева!
Кем я буду, пока не решила,
Но для бабушки фартук я сшила.
И сказала бабушка тихо:
— Из тебя бы вышла портниха...
— Я — портниха? Как это нелепо!
Я — в Большом! И партнер мой — Лиепа!
Кем я буду, пока не решила,
Но весь дом между делом обшила!
И соседка сказала мне тихо:
— Ты будешь известной портнихой!
Сразу снимут в кино и по телеку.
И отправят на конкурс в Америку!
— Если так, я, пожалуй, согласна
— Я и правда ведь шью первоклассно!
Учитель. Перевіримо і вашу підготовку.
1. Із серветки вирізати ажурний комірець. В кого вийде найтонша робота.
Учитель.Поки кравчині працюють поміркуємо.
2. Гра «Без труда нема плода».
Учитель.
Уявімо життя без роботи: і на виробництві, і в школі ніхто нічого не робить. Що б сталося?
Не працює електрик...
Учні. Немає світла, у квартирі темно, не працюють телевізори, праски, пилососи.
Учитель.
Не вийшов на роботу пекар...
Учні. Всі залишились без хліба.
Учитель.
Вирішив відпочити кочегар...
Учні. Буде холодно в домі, у школі, в лікарні. Ми не зможемо відвідувати школу, ходити до театру та музею.
Учитель.
А якщо всі хлібороби і доярки не вийдуть на роботу?
Учні. Не буде хліба і молока.
Учитель.
Правильно. Життя — це праця і бережливість.Чи можна обійтися без якоїсь з професій?
3. Наші кравці готові показати свої роботи?
IV. Підсумок.
Учитель.
Читайте і думайте, діти,
Професій, насправді, багато,
Вирішуйте, ким можна стати,
А мрія дає вам вітрила.
Щоб думка світ-казку відкрила.
Учіться і думайте, діти,
Як мрію дитячу здійснити.
Прожити весь вік у труді.
Такий наш девіз у житті.
-Дякую всім вам за працю!
Комментариев нет:
Отправить комментарий